7.maijā projekta „3i – ieraugi, iekadrē, ievieto” darba grupa devās darba pieredzes braucienā uz Ugāles pagasta bibliotēku. Ugales bibliotēkas vadītāja Inese Rumpa pie sevis uzņēma kolēģus no Pūres un Kursīšiem, projekta koordinatores Līgu Māsēnu un Ingu Niedru no valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas”, kā arī Mortensona centra (ASV) asociēto direktori Sūzenu Šnueri.

Brauciena mērķis bija klātienē redzēt un iepazīt projektā iesaistīto bibliotēku, diskutēt un atskaitīties par projektā „3i” paveikto, problēmām un nākotnes nodomiem. Ugāles bibliotēkas vadītāja dalījās pieredzē par paveikto savā bibliotēkā un minēja aktivitātes, ko papildus radījusi projekta uzsākšana – novadpētniecības kolekcijas papildināšana ar vietējā entuziasta video kolekciju, jauniešu centra iesaistīšanās projekta apmācībās un aktivitātēs. Valda Dzelzkalēja no Pūres dalījās pieredzē un parādīja jau gatavās kolekcijas portālā bibliotēka.lv, kas izveidotas no pagasta iedzīvotāju iesūtītiem foto materiāliem. Kursīšu bibliotēkas vadītājs pastāstīja par projekta popularizēšanu LU Informācijas pārvaldības programmas studentiem Novadpētniecības kursa ietvaros. Projekta grupa informēja par veiktajām publicitātes un projekta popularizēšanas aktivitātēm – uzstāšanos kongresā, prezentācijas semināros, raksti vietējās presē un interneta vietnēs.

Ļoti skaistus brīžus brauciena laikā piedzīvojām Pārventas bibliotēkā, jo lielākā daļa no brauciena dalībniekiem šajā bibliotēkā bija pirmo reizi. Bibliotēkas vadītāja Igeta Gredzena laipni mūs uzņēma un iepazīstināja ar bibliotēkas vēsturi, izvadāja pa telpām, akcentēja pozitīvās lieta un pieredzi, kas gūtas strādājot jaunajās telpās.

Projekts „3i” lēnām, bet pamatīgi tiek virzīts uz priekšu, palēnām tiek piegādāta projektā iepirktā tehnika, drīz vien notiks apmācību kursi,  un jūnijā jau tiks dots starts projekta pilot akcijai, kurā laipni aicināti iesaistīties ikviens pagasta iedzīvotājs. Sekojiet informācijai un iesaistieties. Nāc un jautā savā bibliotēkā!

 

Informāciju sagatavoja

 

Mārtiņš Lagzdons

Kursīšu bibliotēkas-informācijas centra vadītājs

Kalna iela 1, Kursīšu pag., Saldus nov.

63846680 ; 26133145

bibl.kursisi@saldus.lv ; martins_lagzdons@inbox.lv

www.kursisi.lv

Adrese

Kalna iela 1, Kursīši, Kursīšu pag., Saldus nov., LV-3890

Kontaktinformācija

Tālr.: 26643911 (Bibliotēkā)
E-pasts: bibl.kursisi@saldus.lv

Kultūras karte

Darbalaiks

  • P:09:00-18:00
  • O:09:00-18:00
  • T:-
  • C:09:00-18:00
  • P:09:00-18:00
  • S:10:00-14:00
  • Sv:-
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv