Kursīšu bibliotēkas-informācijas centra realizējamais projekts „3i” uzņem apgriezienus un tiek realizēts sekmīgi.

 

Jūnija pēdējā nedēļā tika organizētas apmācības „Filmēšana un video materiālu apstrāde” interesentiem, kuri izrādīja interesi un vēlmi iegūt jaunas zināšanas un iemaņas. Kursus pasniedza lektore Agija Braže no Vaiņodes. Pavisam kopā, ieskaitot bibliotēkas vadītāju, kursos piedalījās 7 cilvēki. Par projektu „3i” interesi izrādīja un publikāciju (02.07.2011, Nr.76) veidoja Saldus un Brocēnu novadu laikraksts „Saldus zeme”. Kursu ietvaros tika mācīts kā strādāt ar bezmaksas video materiālu apstrādes programmām (Windows Movie Maker un Pinacle Videospin), kā arī bezmaksas programmām tiešsaistē. Papildus nedaudz pieskārāmies bilžu apstrādei.

Kursu laikā tapuši pirmie video klipi par notikumiem Kursīšu pagastā, kuri apskatāmi bibliotēkas kanālā youtube.com ( http://www.youtube.com/user/kursisubiblioteka ) un bibliotēku portālā (http://www.biblioteka.lv/Libraries/kursisu-pagasta-biblioteka--informacijas-centrs/projekts-3i.aspx )

Dažas atziņas no kursiem – guvu zināšanas un prasme, un motivāciju tās padziļināt; patika, kā pasniedzēja Agija māca; zināmas lietas kompetenta cilvēka vadībā iemācījos darīt vienkāršāk un ātrāk. Kursanti kursus novērtēja pozitīvi un izteica vēlmi turpināt izglītoties dažādos kursos par dažādām tēmām ne tikai projekta ietvaros.

Projekta ietvaros paredzētā tehnika vēl visa nav iepirkta, bibliotēka saņēmusi TV un foto kameru, vēl jāgaida iepirkums video kamerai un DVD atskaņotājam. Pateicoties projekta aktivitātēm par pašvaldības piešķirtajiem līdzekļiem bibliotēkā tiks iekārtota Jauniešu/Video zona un Bērnu stūrītis.

Sīkāk par projektu un bibliotēkas aktivitātem var uzzināt – www.kursisi.lv ; www.draugiem.lv/Kursisu.biblioteka ; http://www.biblioteka.lv/Libraries/kursisu-pagasta-biblioteka--informacijas-centrs vai drukātajos medijos.

 

Informāciju sagatavoja

 

Mārtiņš Lagzdons

Kursīšu bibliotēkas-informācijas centra vadītājs

Kalna iela 1, Kursīšu pag., Saldus nov.

63846680 ; 26133145

bibl.kursisi@saldus.lv ; martins_lagzdons@inbox.lv

www.kursisi.lv

 

Adrese

Kalna iela 1, Kursīši, Kursīšu pag., Saldus nov., LV-3890

Kontaktinformācija

Tālr.: 26643911 (Bibliotēkā)
E-pasts: bibl.kursisi@saldus.lv

Kultūras karte

Darbalaiks

  • P:09:00-18:00
  • O:09:00-18:00
  • T:-
  • C:09:00-18:00
  • P:09:00-18:00
  • S:10:00-14:00
  • Sv:-
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv