2017.gads Zemgales bibliotekāru saimei ir vēsturisks, pirmo reizi tiek pasniegta balva Gada bibliotekārs Zemgalē. Lai noskaidrotu savas profesijas labāko, esam izvirzījuši šādus kritērijus: Pretendents, izmantojot inovatīvas un radošas metodes vai pieejas ir veicinājis bibliotēkas publicitāti vai atpazīstamību vietējā kopienā.

Pretendenta veiktajam darbam ir bijusi sociāla vai iedvesmojoša ietekme uz bibliotēkas lietotāju dzīvi un kopienas iedzīvotāju dzīvi kopumā.

Pirmo balvu ir ieguvusi Dobeles novada Centrālās bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja Klāra Meņgele, viņas rokās ir lieliskais mākslinieces Asnates Zuteres darbs, kurš darināts vitrāžas tehnikā.

Konkurence spožāko profesionāļu vidū bija tik liela, ka balvu izlozējām.

Lepojamies ar nominantēm, viņas ir aizrautīgas, apbrīnojamas un katra ar savu īpašo pieeju darbam. Viņas ir tās, kuras  ievērojuši kolēģi un par kurām ir  rakstījuši.

Viktorija Agafonova (Jelgavas pilsētas bibliotēka) Viktorija aktīvi iesaistījusies  lietotāju-senioru datorapmācības procesā. Sākotnēji tas bija Lattelecom sociālās atbildības projekts “Pieslēdzies, Latvija”, pēc tam regulāras lietotāju apmācības JPB, kuras turpināsies arī šogad. Tieši šobrīd Viktorijas uzmanības centrā ir dalība  ERASMUS+ programmas  projektā „Andragoģija: tālmācības sistēma bibliotekāriem", kurā piedalās kā koordinatore un arī satura veidotāja. Viktorija aktīvi piedalās stenda referāta satura izstrādē IFLAs kongresam Vroclavā. 

Daiga Jakuška (Vecumnieku novada Skaistkalnes bibliotēka) Daudzi bibliotēkas pasākumi popularizē Skaistkalni Lietuvas pagastos, savukārt skaistkalniešiem kopīgās norises ļauj tuvāk iepazīt kaimiņzemi. Interesantākie pēdējā laikā veidotie pasākumi bijuši: Līgo svētku tradīciju godināšana un vietējo saimnieču Jāņu siera gatavošanas paraugdemonstrējumi, latvisko Saulgriežu tradīciju popularizēšanā Lietuvā, literāri muzikāla pusdiena pļavā aiz bibliotēkas, Mēmeles upei piederīgo satikšanās upes krastā “Mēmeles līčos ievas kad zied”.

Māra Ziemele (Jelgavas novada Platones pagasta Lielvircavas bibliotēka). Māras izdoma ir apbrīnojama – vienkārša plastmasas puķu kaste ar tajā izaugušajiem lokiem,  pārvēršas par skaistu dizaina elementu, bet loki uz sviestmaizes noder bērnu izsalkuma apmānīšanai pēc skolas. Interesanti, ka tieši puiši ir aktīvākie bibliotēkas apmeklētāji un kā mirdz viņu acis kaut ko jaunu iemācoties, uzmeistarojot.

Aelita Ramane (Pilsrundāles bibliotēka) 2017.gada martā iesaistījusies iedzīvotāju iniciatīvā – rundāliešu atmiņu grāmatas tapšanā, pārrakstot iesniegtās atmiņas, viesojoties mājās un pierakstot sacīto. Pilsrundāles bibliotēkā viņa rīkoja tematiskus stāstu vakarus, kuros vietējie iedzīvotāji stāstīja savas atmiņas par agrāko dzīvi Rundālē, kolhoza laikiem, darba dzīvi un dzimtu mantojumu, kas vēlāk pārtapa rakstos vietējā izdevumā. Jau no 2016.gada Rundāles novada ziņās regulāri publicē rakstus par ievērojamiem novadniekiem, kas ir bibliotēkas pienesums “Latvijai 100.”

Klāra Meņģele (Dobeles novada Centrālā bibliotēka). Klāra Meņģele ir ne tikai profesionāla, sirsnīga un dzīvesgudra, bet arī taisnīga, ja kļūdās, tad nebaidās atzīt to un atvainoties. Viņai ļoti patīk kārtība dokumentos, līdz ar to ir augstas prasības ne tikai pret citiem, bet arī pašai pret sevi. Klāru ļoti ciena un mīl lasītāji, un novērtē viņas zināšanas un lasīšanas mīlestību.Viņa ir mīļa mamma un vecmāmiņa 3 mazbērniem. Izcila pavāre. Klāras cienījamo vecumu nevar just, jo domāšanā iet līdzi laikam.Tāda ir mūsu Klāriņa – mīļa, gudra, taisnīga, saprotoša.

 

 

Mēs lepojamies ar čakliem sava darba darītājiem! Lai iedvesmas bagāti, radoši un skaisti darbagadi visiem bibliotekāriem Zemgalē!