Bibliotēkai ilggadēja sadarbība ar PII „Pūcīte,” kuras laikā tapuši vairāki projekti- pasākumi bērniem. Piecus gadus ( 2004.-2009.)VKKF atbalstīja astoņus projektus, piem., „Mana mīļa grāmatiņa,” „Ciemos nāk pasaku Andersens,” „Caur bērnības birzi ejot,” „Mazā cilvēkbērna lasītava,” „Gadskārtu svētku stāsti,” u.c., kurus realizējot tika organizētas dažādas aktivitātes bērnu iepazīstināšanai ar bibliotēkas darbu, ar grāmatu autoriem un veicināta lasīšana. Pirmskolas vecuma bērni iesaistījās arī Bērnu žūrijas darbā un tās organizētajos pasākumos, piem., VKKF atbalstīto projektu , „Kur sākas cilvēks,” „Druvienas baltajos ceļos sastopas Blaumanis, Poruks” realizēšanā- braucām ekskursijā, kuras mērķis bija iepazīties ar novada un Vidzemes rakstniekiem , viņu dzīves stāstu un daiļradi.

No 2009.gada VKKF iesniegtos projektus( līdzekļu samazināšanas dēļ) neatbalstīja. Bibliotēka rakstīja mazus projektiņus par gada rakstnieku-jubilāru darbiem un realizēja bērnudārzā ar pašvaldības finansiālu atbalstu, piem., „Aspazijas dabas dzeja-labestības un mīlestības pilna pasaule,” „Dzīvnieki Dz.Rinkules- Zemzares darbos,” „Tautas dziesmu vācelīte” par Dainu tēvu K.Baronu u.c. Un tā katru gadu katrai bērnudārza audzēkņu grupai tika izstrādāti un realizēti 3-4 projektiņi.

2011.gadā bibliotēka izstrādāja un realizēja sešus projektus darbam ar pirmskolas bērniem.

Lasīšanas veicināšanas apakšprogrammā„Pirmā tikšanās ar bibliotēku” PII „Pūcīte” mazās grupiņas bērniem organizēja pasākumus: „Es bibliotēkā,” „Es bērnu grāmatu stūrītī,” „Es lasītavā.   

Vecākās grupas bērniem- „Raimonds Pauls dziesmā un dzīvē,” „Tā es augu un dzīvoju” par E.Birznieku-Upīti, „Annas Brigaderes pasaku lugas.”

2012.gadā līdz septembrim jau organizēti 10 pasākumi pirmskolas vecuma bērniem: trīs pasākumi e-prasmju nedēļā, piem., „Mans draugs dators, ” „Es pie datoriem.” Rakstnieku Vitauta Ļūdena, Andra Vējāna jubilejas atzīmējām ar interesantiem pasākumiem. Bērniem patika vērot grāmatas ar ilustratores Ilonas Ceipes zīmējumiem pasākumā „Iztēles atraisītība un sirsnīgā emocionalitāte Ilonas Ceipes darbos.”Augustā ar interesi bērni klausījās jubilāra rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa stāsta „Brūklenes” priekšā lasījumu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adrese

Dālderi, Kolberģis, Jaunalūksnes pag., Alūksnes nov., LV-4350

Kontaktinformācija

Tālr.: 64354064 (Bibliotēkā)
E-pasts: bibl.kolbergis@aluksne.lv

Kultūras karte

Darbalaiks

  • P:08:00-17:30
  • O:10:00-18:30
  • T:08:00-17:00
  • C:08:00-17:00
  • P:08:00-16:30
  • S:-
  • Sv:-
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv