1.jūnijā- Bērnu aizsardzības dienā Baložu bibliotēka savus "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017" lasīšanas ekspertus ved ekskursijā. Šoreiz braucām uz Andreja Pumpura muzeju Lielvārdē, kurā bērni paši iejutās eposa "Lāčplēsis" tēlos un gides pavadībā to izspēlēja.

Bērni uzzināja par Lielvārdes vēsturi, to, kā radies nosaukums "Lielvārde". Gide ļoti atraktīvi un bērniem saistoši pastāstīja par eposu. Bijām izsmējušies no sirds.

Kad eposs bija izspēlēts, devāmies iemēģināt Lāčplēša gultu. Runā, ka akmenim pieskaroties, piepildoties vēlēšanās, ko katrs arī ievēlējāmies. Saistoši bija arī atpazīt eposa tēlus koka skulptūru dārzā un pilsdrupas.

Tālāk mūsu ceļi veda uz Lēdmani, Trušu karalisti. Lielu prieku bērniem sagādāja trušu, zosu un kazu barošana ar līdzpaņemtajiem burkāniem un saimnieku iedotajām sausmaizītēm. Lielākais pārbaudījums izrādījas sajūtu taka 2,5 km garumā, kur pēdiņas izmasēja gan čiekuri, gan dažādu akmeņu klājums un koku mizu paklājs, kā atvieglojums likās smalko smiltiņu posmi.

Nogurums un liels prieks par pavadīto dienu valdīja mājupceļā.

Foto no brauciena šeit:

Paldies ekspertiem par darbu.  Atgādinām, ka sākusies jaunā "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018", kur sagaida jaunas un aizraujošas grāmatas. Gaidām jaunus dalībniekus!

Tagi: ekskursija, Žurija, Baložu pilsētas bibliotēka