Jau 15. gadu pēc kārtas Latvijā februārī tiek atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena. 2018.gada sauklis - “Drošāks internets sākas ar tevi!”. Arī Baložu pilsētas bibliotēka jau vairākus gadus iesaistās Drošāka interneta dienas pasākumos, organizējot apmācības skolēniem.

Šogad 4.klašu skolēniem par drošību internetā stāstīja Ķekavas pagasta bibliotēkas darbiniece Sanda Zālamane. Skolēni  tika aicināti uz sarunu par riskiem internetā un personīgās informācijas izpaušanu. Izvērtās ļoti spraiga saruna, bija jāveic nelieli uzdevumi.  Par atjautīgām atbildēm tika saņemtas balviņas. Pasākuma beigās visas klases noskatījās video par izjokošanu internetā. Visi kopā pārrunāja kā sevi pasargāt internetā un izturēties ar cieņu vienam pret otru virtuālajā vidē.

Sanda aicināja piedalīties Latvijas Drošāka interneta centra rīkotajā  konkursā "Foto detektīvs" (www.drossinternets.lv)

 Arvien vairāk mēs pasauli uztveram vizuāli - redzam un secinām, redzam un rīkojamies, redzam un ticam. Attēli var melot, mānīt, vēstīt tieši to, ko autors vēlas, tāpēc arī vizuālā informācija ir jāprot kritiski analizēt.

Konkursa norises laiks līdz 28. februārim.

Piedalies un nopelni balvas!

Pasākuma foto var apskatīt šeit.

Tagi: Drošāka interneta diena, Baložu pilsētas bibliotēka