19.oktobrī Baložu bibliotēkā, klausoties tautā populāras dziesmas (“Mākoņu stūmējs”, “Mārtiņroze”, “Somu pirts” u.c.), kuru vārdu autors ir Arnolds Auziņš, sagaidījām ciemos cienījamo rakstnieku.

Arnolds Auziņš dzimis Dundagas pagasta Mālejās. Agri, jau piecu gadu vecumā Arnolds iemācās lasīt. Pirmo dzīves rūdījumu iegūst diendienā veicot 6 km garo ceļu turp un atpakaļ uz Ģibzdes pamatskolu. Jau pamatskolā Arnolds aizraujas ar lasīšanu, izlasot visas skolas bibliotēkā esošās grāmatas. Mācoties pirmajā klasē, uzraksta savu pirmo dzejoli, pamatskolā – romānu par savu ciemu 9 burtnīcās. Kad 1945.g. Dundagas pilī ierīko vidusskolu, tajā mācības uzsāk arī A.Auziņš. Pēc vidusskolas ceļš ved uz Rīgu, uz Latvijas Valsts universitāti Filoloģijas fakultāti.

Ilgus gadus A.Auziņš ir strādājis laikrakstā «Pionieris», vēlāk arī žurnāla «Draugs» redakcijā. 1991. gadā aiziet pensijā, lai nodotos tikai radošam darbam.

 Daiļradē viņš ir ļoti ražīgs un daudzveidīgs: dzeja, stāsti, pasakas, humoreskas, dokumentālā proza, publicistika, libreti, filmu scenāriji mazajiem, pusaudžiem un pieaugušajiem.

Neviens no mūsdienu latviešu rakstniekiem nav sacerējis tik daudz anekdošu – gan par politiķiem, gan par rakstniekiem, kas sakopotas 7 grāmatās.

Vairāk nekā 300 dzejoļu izmantojuši daudzi komponisti – E.Īgenberga, R.Pauls, A.Kublinskis, R.Kalsons, G.Freidenfelds, V.Salaks u.c. Dzejoļi atdzejoti angļu, krievu, lietuviešu, gruzīnu, somu un bulgāru valodās.

Interesanti, ka draiskā dziesma “Somu pirts” ir devusi visvairāk ienākumus, savukārt dziesma “Mārtiņroze” ir sasniegusi rekordu, jo to komponējuši 7 skaņraži.

Tikšanās reizē rakstnieks pastāstīja par savu daiļradi, rakstīšanas stilu. Katra viņa darba pamatā ir kāds reāls dzīves notikums paša vai cita dzīvē, kas tiek tālāk apaudzēts. Rakstnieks brīvi no galvas nolasīja vairākus savus dzejoļus, kuros katrā ir pa humora dzirkstelītei, kā arī pastāstīja dažādus anekdotiskus atgadījumus no savas dzīves. Noslēgumā, novadnieces Zaigas Lasenbergas mudināts, norunāja arī dzejoli tāmnieku dialektā no savas dzejoļu grāmatas “Dundžiš”, jo autora dzimta nāk no lībiešiem.

Šajā tikšanās reizē visiem bija negaidīts pārsteigums – uz tikšanos ar rakstnieku Arnoldu Auziņu bija atnācis viņa vārda un uzvārda brālis, jauns puisis no Ķekavas novada – arī Arnolds Auziņš. Abi aprunājās par jaunieša dzimtu, saikni ar literatūru un jaunradi.

Paldies visiem klātesošajiem par dalību! Laipni aicināti uz nākamo pasākumu – 9.novembrī plkst.18.00 būs tikšanās ar rakstnieku un žurnālistu Arno Jundzi.

Foto no pasākuma šeit.