Jau 14.gadu pēc kārtas 2017.gada 7.februārī tiek atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID), kurā jau vairākus gadus iesaistās arī Baložu pilsētas bibliotēka, organizējot apmācības skolēniem. Šogad 7. un 9. februārī Baložu vidusskolas 4. klašu skolēniem rīkojām apmācības interneta drošībā gan latviešu, gan krievu valodā.

Tā kā gandrīz visi šī vecuma bērni izmanto internetu, bet informātika skolā tiek mācīta tikai no 5.klases, tad ir būtiski jau tagad bērnus informēt par drošu interneta lietošanu. Ar skolēniem pārrunājam, kas ir internets, kāpēc to lietojam, kādi ir pastāvošie riski internetā. Lielākā daļa bērnu ir reģistrējušies arī dažādos sociālos tīklos, tāpēc pārrunājam arī par droša profila izveidi, kādu informāciju par sevi var publicēt un kādu nebūtu vēlams. Demonstrējām arī filmiņu par iepazīšanās pārpratumiem sociālajos tīklos, kuru galvenā atziņa bija: “Nevar taču ticēt tam, ko cilvēki raksta interneta profilos!”.

 Atslēga uz profilu, e-pastu, Skype kontu u.c. ir parole. Ar skolēniem pārrunājām, kādi nosacījumi ir jāievēro, lai parole būtu droša, un parādījām praktisku piemēru, kā veidot drošas paroles, ko var viegli atcerēties. Cik droša ir izveidotā parole, var pārbaudīt lapā: www.drosaparole.lv

Stundas noslēgumā skolēniem bija sagatavoti praktiski uzdevumi par paroles drošību un sociālo tīklu profilu. Aktīvākie skolēni tika pie nelielām balviņām.

Foto no pasākuma šeit un šeit.

Aicinām skolēnus piedalīties konkursā "Atrodi internetā!" un laimēt balvas! Katram vecumposmam ir izstrādāts atbilstošs konkursa materiāls, pārbaudot, cik efektīvi skolēni prot internetu izmantot informācijas ieguvei. Konkursa norises laiks līdz 28. februārim. Uzvarētāji tiks noteikti loterijas kārtībā, izlozējot no visiem pareizo atbilžu iesūtītājiem 10 laimīgos, kuri saņems balvas no Drossinternets.lv.