Jau 51.reizi septembrī izskan Dzejas dienas visā Latvijā. Saulainajā 15.septembra pēcpusdienā Baložu bibliotēku pieskandināja Maijas Laukmanes dzeja un pārdomas.

Maija Laukmane savu radošo darbu uzsākusi jau skolas gados, kad papildus obligātajiem sacerējumiem skolotāja likusi uzrakstīt arī pāris dzejoļus. Visa dzīve pavadīta radošā vidē, vadot tautas teātri, jauniešu studiju, kam paralēli rit klusais darbs Talsu bērnu bibliotēkas lasītavā.

Maijas Laukmanes pirmais dzejoļu krājums "Vārdos nepasakāmais" iznāca 1999,gadā. Kopš tā brīža iznākušas vairāk kā 40 grāmatas gan bērniem gan pieaugušajiem. Galvenokārt tās ir dzejoļu grāmatas, bet ir arī prozas darbi, romāni jauniešiem.

Tikšanās pēcpusdienā Baložu vidusskolas 3.d klases skolniekiem bija iespēja ieraudzīt un sajust  tikko iznākušo grāmatu "Divdesmit pieci mākoņi". Rakstniece pastāstīja arī par to, kā spēlēties ar vārdiem. Cik ekskluzīvi no 33 alfabēta burtiem uzburt tik daudz vārdu un ietērpt tos mūzikā!

Mazliet vēlāk izskanēja nedaudz smeldzīgas, bet ļoti trāpīgas dzejas rindas, kas lika aizdomāties par to, kas esam šai pasaulē. Maijas Laukmanes dzejas krātuve ir latviešu folklora, tradīcijas. Maijas vaļasprieks ir fotografēšana. Fantastiskie dabas skati un mirkļi priecēja arī Baložu dzejas mīļotājus. Skaistums dabā rosina radīt izjustās dzejas rindas.

Paldies par atpūtu no ikdienas un ļaušanos dzejas burvībai!

Foto no pasākuma šeit un šeit

Tagi: dzejas dienas