Siltā 10.maija pēcpusdienā Baložu bibliotēkā notika tikšanās ar aktrisi Lidiju Pupuri, radiožurnālisti un grāmatas „Lida citādā”autori Ingrīdu Strodu un redaktori Zaigu Lasenbergu.

Vakara iesākumā radiožurnāliste Ingrīda Stroda pastāstīja par grāmatas tapšanu un bijušo klasesbiedreni Lidiju (meiteni gaišzilajā kleitiņā ar dziļo acu skatienu un lielo mīlestību pret pasauli un ieinteresētību it visā).

            Aktrise Lidija Pupure visu mūžu bijusi uzticīga Dailes teātrim, kurā nospēlētas 120 lomas. Spēja pieņemt pārmaiņas un pielāgoties ļāvusi sadarboties ar vairāk kā 8 režisoriem, jo katram savs darba stils, repertuārs un izpratne. Teātra kritiķe Silvija Radzobe uzteikusi Lidijas garīgo možumu, sadarbojoties ar jaunajiem aktieriem un režisoriem. Lidija Pupure uzsvēra Dailes teātra draudzīgo kolektīvu un saliedētību.

            Vakara gaitā aktrise lika aizdomāties par dažādiem jautājumiem. Par to, cik svarīgi ir lasīt un būt paēdušam garīgi, domāt dziļāk. To apliecina arī Lidijas Pupures ieraksts bibliotēkas grāmatā: "Bibliotēka ir noslēpumu pilna pasaule. Jo vairāk tajā iegriezies un smelies no šīs bagātību pasaules, jo stiprāks un gudrāks kļūsti". Ikviens saņēmām uzmundrinājumu un daudz vielas pārdomām par savu garīgo attīstību, latvietību un cieņu par savu zemi.

            Tikšanās bija baudījums mūsu ausīm, jo aktrise runā tik skaidrā dikcijā, ievērojot intonācijas un uzsvarus. Aktrise nolasīja dzejnieces Ludmilas Azarovas pārdomas par latviešu valodu, tāpat arī Mirdzas Ķempes un Ārijas Elksnes sev tuvākos dzejoļus.

            Par lomu Jaunā Rīgas teātra izrādē „Vigīlija. Sapnis par nomodu” Lidija Pupure saņēmusi Spēlmaņu nakts 2011/2012 balvu kā Gada aktrise otrā plāna lomā par Greisas lomu. Šī loma parāda aktrises dvēseles dziļumu, jo visas izrādes laikā aktrise nerunā ne vārdu. Tikai mīmika un ķermeņa valoda, iejušanās partnera lomā ļauj to nospēlēt tik pārliecinoši un spēcīgi.

            Atbildot uz lasītājas jautājumu, kā aktrise mācās tekstu- viņa paskaidroja, ka tikai pilnībā izprotot situāciju, iejūtoties tas iespējams. Neviens teksts neesot no galvas „iekalts”.

Iejūtība, sirds siltums aktrisi raksturo arī ikdienā. Viņa palīdzību neatteiks nevienam, palīdzēs, kam klājas grūtāk.

Lai ikvienam tik cienījamā vecumā izdodas palikt tik garīgi možiem un mīlēt dzīvi!

Foto no pasākuma šeit

""

Ar grāmatu „Lida citādā” aicinām iepazīties Baložu bibliotēkā!