Laikā, kad ziema sāk atkāpties, arvien vairāk gribas dzīvot veselīgi un vairāk kustēties. Uz jautājumu kā dzīvot ilgi un veselīgi, Baložu bibliotēka aicināja Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras profesoru, Latvijas Gastroenterologu asociācijas prezidentu, ārstu Anatoliju Danilānu.

Viņš ir ārsts, kuru pacienti gaida un kura lekcijās pulcējas klausītāju simti. Daudzu medicīnas un veselīgu dzīvesveidu popularizējošu grāmatu un rakstu autors, pārliecināts kājāmgājējs, sporta meistara kandidāts vingrošanā un azartisks prāta asināšanas spēļu lietpratējs, kurš prot veikli salikt pat vissarežģītākos «rubikus—kubikus», tomēr kā profesors nekautrējas jautāt padomu arī saviem studentiem.

Lai dzirdētu profesoru Danilānu bija sapulcējušies īpaši kupls skaits interesentu.

Ar piemēriem no dzīves, Danilāna kungs izskaidroja, kas mūsu organismiem ir "labie zēni" un kas "sliktie".

Izrādās, ka laika gaitā pētījumos atklājies, ka agrāk aizliegtie produkti dod vairāk labuma nekā sliktuma. Piemēram, kafija ir "labais zēns", tāpat arī olas un piens, taukvielas, asie pipari. Taču visa pamatā ir mērenība un vissvarīgākais, uzturot labu veselību, ir kustības. Atliek vien izvēlēties sev piemērotāko un doties dabā!

Lai možs gars un iedvesma ikvienam!

Velgas Kūkumas foto.