Četri čaklākie Baložu „Meža skolas” pārstāvji vakar meta pie malas visus svarīgos meža darbus - zīļu lasīšanu, sēņošanu, lapu grābšanu, koku skaitīšanu un devās uz pilsētu pelnītajā karnevālā "Gribu iet uz bibliotēku”.

Četri čaklākie Baložu „Meža skolas” pārstāvji vakar meta  pie malas visus svarīgos meža darbus - zīļu lasīšanu, sēņošanu, lapu grābšanu, koku skaitīšanu  un devās uz pilsētu pelnītajā karnevālā "Gribu iet uz bibliotēku”. Gluži jau par velti  tas nenotika – pirms tam bērniem bija jāuzraksta sacerējums ‘Kā atmodināt Saulcerīti? ”.  Karnevāla gājiens „Gribu iet uz bibliotēku” bija viens no Rīgas 2014 Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas plānotajiem pasākumiem. Baložu „Meža skolai” pievienojās arī viens puisis no Daugmales pamatskolas.  Karnevālā bērniem bija jāiejūtas  grāmatu tēlos, līdz ar to gar acīm ņirbēja Pepijas Garzeķes, rūķi, raganas, burvji, karalienes, princeses, govis, zirgi, pat manījām  zirnekļcilvēku.

Pasākums sākās Rātslaukumā, kur pirms Karaļa uzrunas bērnus izklaidēja cirka mākslinieki, mētāja uguns bumbas, rādīja dažādus trikus. Viss Rātslaukums bija sadalījies novados – mēs stāvējām pie Rīgas/Pierīgas tēla –Tobiasa. Kad Karalis bija uzrunājis savu raibo, no malu malām savākušos tautu, viss gājiens devās pa Akmens tiltu Latvijas Nacionālās bibliotēkas virzienā, dziedot, skandinot saukļus, murminot un  buroties.

 Pie Gaismas pils notika simboliska cīņa  ar septiņiem melnajiem  kraukļiem, tie tika pārliecināti, ka bērni mūsdienās ir gudri, lasa grāmatas un orientējas jaunākajos notikumos. Simbolisko pārvēršanu veica paši bērni – kraukļus pārkrāsojot baltus.

Pēc tam bērni devās ekskursijā  Gaismas pilī, staigāja pa stāviem, tikās ar bērnu grāmatu autoru J. Zvirgzdiņu, dzejnieci I.Zanderi, piedalījās dzejoļu krājuma " Garā pupa" atklāšanas svētkos, aplūkoja Bērnu literatūras centru. Pārsteigums  bija grupa „Dzelzs vilks”, kas pārliecinoši piedārdināja Gaismas pili.

Dodoties mājup, bērniem tika izdalītas paciņas ar garšīgām uzkodām un grāmatu „Kā atmodināt Saulcerīti”, kurā ir apkopoti 72 oriģinālākie sacerējumi.

Neaizmirstiet īstenot savus sapņus dzīvē, lai arī cik tie liktos neiespējami!

 

Foto šeit