23. aprīlī Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās sākas erudīcijas konkursa „Latvijai - 100. Domā. Izzini. Stāsti!” 2. kārta „Latvijas simtgade. Vietas”.

No 23. aprīļa līdz 18. maijam aicinām iedzīvotājus atkal doties uz sev tuvāko bibliotēku, šoreiz - lai izzinātu vēsturiski nozīmīgas vietas savā valstī, pilsētā, novadā vai pagastā un lai pastāstītu savu stāstu saistībā ar tām.
Kopumā konkurss norit no 2017. gada 6. novembra līdz 2018. gada 23. novembrim, tas ir veltīts Latvijas simtgadei un notiek trijās tematiskās kārtās „Latvijas simtgade. Notikumi”, „Latvijas simtgade. Vietas” un „Latvijas simtgade. Cilvēki”.
Papildinformācija, nolikums un jautājumi konkursa kārtu norises laikā atrodami vietnē www.news.lv. Konkursu piedāvā uzņēmums „Lursoft IT” un Kultūras informācijas sistēmu centrs. Uzvarētāji savā īpašumā saņems vērtīgas balvas.

Konkursa 1.kārtā uzvarēja Alūksnes pilsētas bibliotēkas lasītāja Velga Podniece, balvā saņemot Galactico dāvanu karti, Latte krūzi ar konkursa logotipu un Laimas saldumus.

Tāpat kā konkursa 1. kārtā, interesentiem jādodas uz sev tuvāko vai tīkamāko bibliotēku, jo konkursa dalībniekiem jābūt reģistrētiem bibliotēku lasītājiem. Sacensība tiek piedāvāta vienlaikus divās kategorijās - „Radošajiem”, kuriem jāuzraksta eseja par attiecīgās kārtas tēmu, un „Erudītajiem”, kuriem jāatbild uz jautājumiem, atbildes meklējot Lursoft laikrakstu bibliotēkā (www.news.lv). Konkursa dalībnieki drīkst izmēģināt savas prasmes un zināšanas gan radošajā, gan erudīcijas jomā un piedalīties abās kategorijās vienlaicīgi.

Erudīcijas un radošuma konkursa dalībnieku rezultāti tiek vērtēti katrā konkursa kārtā atsevišķi, un balvas saņem attiecīgās kārtas noslēgumā. Savukārt bibliotēku aktivitāte tiek noteikta visa konkursa garumā līdz pat 3. kārtas beigām, un to izvērtēs, ņemot vērā visu triju kārtu rezultātus.

Tagi: Alūksnes bibliotēka, 2018, Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!