2. marta un 30. marta sestdienu rītos Ādažu bibliotēkā pulcējās lasītveicināšanas projekta „Mūsu mazā bibliotēka” mazie dalībnieki, lai kopīgi palasītu grāmatas, parunātu par tām un radoši padarbotos.

  2. martā, lasot latviešu  autora Mārtiņa Zuša grāmatu “Nenotikušais atklājums”, uzzinājām stāstu par dabas pētnieku  Kārli Darviņu, par to, kā pētnieks savā piesnigušajā pagalmā pamana vienkājainas būtnes pēdu nospiedumus... Mums zināms, ka dabas pētnieki visizsmeļošāk varētu pastāstīt par visām norisēm dabā. Un kas gan notiek, kad jāizdomā, kas varēja atstāt 10 nezināmu pēdu nospiedumus sniegā? Bija interesanti visiem  izzināt atbildes uz jautājumiem, iesaistoties kopīgā uzdevumā. Arī bibliotēkā bija redzamas nezināmas pēdas un bija ļoti interesanti visiem kādu meklēt...  Mazie pētnieki varēja minēt, kas gan tas varētu būt, un bērni priecājās, atrodot paslēpušos mūsu bibliotēkas Rūķi! Bija interesanti visiem pašiem uzzīmēt savas pēdiņas un tās salīdzināt.  Mazie dalībnieki ar interesi aizpildīja atbildes uz dažādiem uzdevumiem darba burtnīcā, pēc tam noskatoties jaukas animācijas filmiņas.

  30. marta rītā kopīgi palasījām slovēņu bērnu rakstnieka Petera Svetinas grāmatu „Brīnumu gredzens”. Tas ir stāsts par draudzību. Stāsts par slavenas operdziedātājas vientulību, par burvju  gredzenu, ko viņa nopērk tirgus laukumā. Tam izkrītot no rokām un aizripojot, gandrīz visa pilsēta iesaistās gredzena ķeršanā. Operdziedātāja saprot, ka vairs nav vientuļa, jo tik daudzi centušies palīdzēt! Izlasot grāmatiņu, bērni saprata gredzena brīnumu – cik daudz draugu tagad bija operdziedātājai! Padarbojoties ar uzdevumiem darba burtnīcās, pakrāsojot dažādus gredzena attēlus, mazie dalībnieki varēja priecīgi noskatīties animācijas filmiņas par draudzību.

  Paldies visiem par vēlēšanos lasīt un līdzdarboties!

Ziņu sagatavoja:

Sandra Orlovska


Ādažu bibliotēka

Tagi: Pasākums, Mūsu mazā bibliotēka