Ādažu bibliotēkā turpinās visā Latvijā uzsāktā 5. - 6. klašu audzēkņu Skaļās lasīšanas sacensība, aizgūta no Nīderlandes, kur tā notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot katru gadu ap miljonu skolēnu.

   Mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

   Ādažu bibliotēkā sadarbībā ar Ādažu vidusskolu   norisinājās sacensības 1.solis – bibliotēkas un skolas līmenī, pēc tam tas turpināsies reģionālajā  finālā Pierīgas reģiona bibliotēkā Salaspilī. Noslēgums noritēs Nacionālajā finālā LNB, kurā labākais Pierīgas reģiona skaļās lasīšanas čempions un viņa atbalstītāji  2019. gada maijā dosies uz Rīgu, lai piedalītos nacionālajā Skaļās lasīšanas finālā, kura uzvarētājs iegūs skolai ceļojošo kausu un  uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru – iedvesmotāju.

   Ar Ādažu vidusskolas skolotājas Vairas Baltgailes  radošu atbalstu  sacensība aizsākās skolā  5. – 6. klasēs un  decembrī noslēdzās Ādažu bibliotēkā, vērtējot dalībnieku uzstāšanos.

   5. decembrī  9  dalībnieki  ar savu sniegumu  aizsāka startu Skaļās  lasīšanas sacensībā.  Konkursa  laikā dzirdējām aizraujošus fragmentu lasījumus  no grāmatām, ko izvēlējušies konkursa dalībnieki.

   Sacensība ritēja raiti, uzdevums  visiem bija izprasts un vajadzēja gaidīt žūrijas kopīgu vērtējumu, kurā piedalījās bibliotēkas vadītāja Mirdza Dzirniece, Ādažu vidusskolas latviešu valodas skolotājas Dace Dambe un Ina Zeltiņa, kā arī bibliotēkas darbinieces Sandra Orlovska, Kristīne Ogorodņikova un Lelde Veinberga. Visvairāk punktu un ceļazīmi uz reģiona konkursu ieguva Ādažu vidusskolas 5.g klases skolniece Katrīna Kapitonova. 2.vietu ieguva  5.L klases skolniece Rota Elizabete Kopštāle un 6.c klases skolnieks Justs Alenčiks, bet 3. vietu ieguva  6.e klases skolniece Marta Luīze Jurgevica un 5.L klases skolniece Amanda Ozola.

Paldies visiem konkursa dalībniekiem!

Ziņu sagatavoja:

Ādažu bibliotēka