ForumsLietotāju apkalpošana — Pļavnieku filiālbibliotēka
Autors Ziņa

Laima Labvēle

15.01.2014 01:51

Pļavnieku filiālbibliotēka

Labdien, god. dāmas un kungi! Gribu Jūs apsveikt ar Jauno 2014. gadu, kurš šogad ir Zirga gads un sola būt ražīgs gads. Līdz ar to vēlos izteikt RCB direktorei Dz. Šmitai kādu priekšlikumu. Un tas būtu - pieņemt darbā vēl kādas bibliotekāres, jo, cik redzu, Pļavnieku filiālbibliotēkas darbinieces netiek galā ar saviem pienākumiem. Piemēram, ne reizi vien esmu novērojusi situāciju, ka darbiniecēm rodas grūtības ar zāles apsargāšanu. Ja būtu pieņemts vēl kāds darbinieks, tad tieši viņš varētu nodarboties ar šo funkciju, kamēr pārējās darbinieces dzenā personas, kas ir aizsēdējušās minūti ilgāk pie datora. Vēl viens darbinieks varētu piedzīt nenodotās grāmatas, jo, saprotiet paši, kamēr pārējās darbinieces čakli "strādā" sociālo tīklu laukos (draugiem.lv, odnoklassniki.ru u.c.) nav iespējams sadzīt laicīgi parādniekus rokās. Ja tā labi padomā, tad tomēr būtu nepieciešams arī trešais darbinieks, kas varētu kontrolēt pasūtījumus un apkalpot klientus. Jo apkalpojošajā sfērā tā laikam tomēr ir pieņemts? Vai ne? Sakarā ar to, ka bibliotekā, spriežot pēc mūžīgās kafijas smaržas, laikam ir atvērta kāda kafejnīcas filiāle, darbā varētu pieņemt arī ceturto darbinieku, kas apkalpotu pārējās darbinieces pienesot kafiju. Visu labu vēlot, Laima Labvēle. :)

Laima Labvēle

17.01.2014 03:57

Jā, man ir tāda pieredze, jo ausis mazgā ar ūdeni nevis ķiršu kompotu un negribot ir jāklausās, ka kaut kāda tur Jēkabsone tai bildē izskatās pēc govs. Plus, ja darbinieces skurpulozi veiktu savus pienākumus, tad nez vai mani būtu jāgaida grāmata rindā jau otro mēnesi. Vai tiešām man būs jāgriežas pašvaldībā? Varbūt kāds no tās darbiniekiem piedzīs nenodotās grāmatas?

Harlita

17.01.2014 20:12

Piekrītu Arturam ! Esmu gaidījusi grāmatu pat ilgāk par diviem mēnešiem un nekas briesmīgs.Grāmatas,,,kašķīgā Laima Labvēle,, tiek dotas uz divām nedēļām un ja rindā uz šo grāmatu ir ap 40-50 cilvēku,tad parēķiniet,kad to saņemsiet un cilvēki arī slimo un mēdz atgadīties daudz citu iemeslu,tas ir saprotami un cilvēcīgi. Pār plecu ko cits dara datorā nav jāskatās,tas nav ētiski un arī sarunas nav jānoklausās,bet kafijas smarža ir jauka! Paldies darbiniekiem no lasītājas Harlitas!

Dzidra Šmita, Rīgas Centrālās bibliotēkas direktore

17.01.2014 21:18

Labdien! No vienas puses jauki, ka RCB Pļavnieku bibliotēka izpelnījusies tādu publicitāti un ka tai it arī savi labvēļi. No otras puses, mūsu uzdevums ir gādāt par to, lai bibliotēkā visiem būtu ērti un tiktu ievērotas visu lasītāju intereses. Cienījamā Laima Labvēle! Mums ļoti žēl, ka bibliotēkā Jūs neesat jutusies labi. Tādēļ gribu Jums paskaidrot, ka datoru parks RCB un filiālbibliotēkās ir tik liels, cik to atļauj finansējums. Tādēļ to lietošanai nereti veidojas rindas, un bibliotēkas lietošanas noteikumi paredz, ka katrs apmeklētājs to izmanto ne ilgāk par stundu. Gluži tāpat ir ar grāmatām – diemžēl arī pašas populārākās nevaram iepirkt tik lielā skaitā, kā gribētos, tādēļ, kā pareizi atzīmējusi Harlita, ja grāmata ir paņemta uz divām nedēļām, un uz to gaida rinda, lasītgribētājiem nākas gaidīt diezgan krietnu laiciņu. Iespējams, ka kārotais izdevums stāv plauktā kādā citā no mūsu 26 filiālēm (varbūt pat filiālbibliotēkā „Pūce”, kas atrodas turpat Pļavniekos, Saharova ielā 35). Visu par grāmatu, ko vēlaties lasīt, Jūs varat noskaidrot RCB mājaslapas sadaļā „Katalogs” vai arī palūgt, lai Jūs par to informē bibliotekārs. Tas, ka bibliotēkā smaržo pēc kafijas, iespējams, liecina, ka darbiniecei nav laika to iedzert darbistabā, jo viņa nevar atstāt apkalpošanas zāli. Protams, skaļas privātas sarunas nav labais tonis, un darbiniecēm tas ir ticis likts pie sirds. Atvainojamies par nepatīkamajiem brīžiem, kas piedzīvoti bibliotēkā. Protams, darīsim visu iespējamo, lai pakalpojums tiktu uzlabots.

Laima Labvēle

19.01.2014 00:57

Paldies, Šmitas kundze, par adekvātu atbildi!

Esa.

22.01.2014 06:28

Griezies pie Dombrovska uzreiz Laima,ha,ha!;)

Jānis

30.05.2017 12:07

Palasot Šmites kundzes atbildi, tā vietā, lai kaut kā risinātu problēmu, kas patiešām pastāv, Jūs, godātā, pārmetat saviem patstāvīgajiem lietotājiem, norādot kādu bibliotēku viņiem apmeklēt un kādu nē.

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv